excelpogodzinach-logo

O mnie i o blogu

Michał SikorskiCześć! Nazywam się Michał Sikorski. Przez ostatnie trzynaście lat mojej pracy zawodowej jednym z głównych narzędzi z których korzystałem był Excel. Zmieniały się branże, zmieniały się zakresy obowiązków, ale arkusz kalkulacyjny pozostawał ten sam mimo, iż każda jego nowa wersja przynosiła coraz ciekawsze rozwiązania do zastosowania na co dzień. Przez cały ten czas program ewoluował, a ja zdobyłem sporo wiedzy, cenne doświadczenia i certyfikat Microsoft Office Specialist Excel 2010 Expert.

Jednak coś nie dawało mi spokojnie spać. Narastało we mnie przeświadczenie, że moja wiedza ma wartość tylko wtedy, kiedy mogę się nią dzielić z innymi i od innych wciąż uczyć – rozwiązując ich problemy – wszakże nauka to proces ciągły.

Najlepszym remedium na niepokój jest działanie. Tak też postąpiłem. Choć miałem pod ręką Excela to w tym przypadku skorzystałem z najbardziej podstawowych narzędzi czyli kartki papieru i ołówka. Rozpoczął się długi proces, który tak naprawdę trwa do dzisiaj, a którego wymiernym efektem jest przekazywanie zdobytej wiedzy wszystkim zainteresowanym.

Zawodowo mam za sobą bardzo udany rok. Miałem prawdziwą przyjemność prowadzenia szkoleń z Excela dla naprawdę wyjątkowych słuchaczy, których zaangażowanie i entuzjazm są nie do przecenienia. Na potrzeby Organizacji, w której pracuję zrealizowałem projekt w postaci dodatku (add-in) do Excela pozwalającego na zautomatyzowanie wykonywanej pracy a tym samym na zaoszczędzenie pokaźniej ilości czasu wszystkich użytkowników.

Kolejnym krokiem, który właśnie stawiam jest stworzenie bloga – Excel Po Godzinach, za pośrednictwem którego zdobytą wiedzę i doświadczenie zamierzam przekazywać dalej.

Co zyskasz czytając Excel Po Godzinach?

Ponieważ żyjemy w czasach nowej rewolucji technologicznej – rewolucji informacyjnej, dlatego rzeczą niezmiernie istotną jest umiejętność analizowania danych, wyciągania maksimum informacji z docierających do nas liczb, a Excel jest w tym przypadku naszym największym sprzymierzeńcem i nie wolno nam go lekceważyć.

Dlatego Excel Po Godzinach to blog, na którym znajdziesz porady jak zwykły arkusz kalkulacyjny przekształcić w potężne narzędzie analityczne i nie tylko, a wszystko będzie poparte konkretnymi przykładami z życia codziennego.

Mam nadzieję, że dzięki zawartym tu artykułom będziesz mógł realizować ponadprzeciętne marzenia, łatwiej wspinać się po szczeblach kariery i cieszyć się życiem, w którym żadne liczby nie będą stanowiły dla Ciebie tajemnicy.

Gorąco zachęcam Cię do lektury mojego bloga!

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o każdym nowym artykule lub innych dodatkach pojawiających się na blogu to wypełnij proszę poniższy formularz. W ramach powitania Ciebie w grupie moich Czytelników dostaniesz ode mnie darmowy przewodnik po skrótach klawiaturowych Excela. Jednocześnie deklaruję, że nie będę wysyłał żadnego spamu.

Mam do Ciebie wielką prośbę. Jeżeli zamieszczone tutaj artykuły uznasz za wartościowe to przekaż proszę informację o moim blogu swoim znajomym. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do jak największej liczby osób zainteresowanych zgłębianiem wiedzy na temat Excela. Dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam,
Michał

Chcesz wiedzieć więcej o Excelu?

Jeśli tak, to dołącz do grona Czytelników, którzy każdego tygodnia otrzymują sprawdzone porady, wskazówki oraz rozwiązania nietypowych problemów.