excelpogodzinach-logo
Szukaj wyniku - Excel Po Godzinach

Szukaj wyniku

W większości przypadków z Excela korzystamy w ten sposób, że najpierw wprowadzamy lub importujemy dane do arkusza, a następnie uzupełniamy je o formuły pozwalające wyciągnąć konkretne wnioski ze zgromadzonych informacji. Zdarzają się jednak takie sytuacje kiedy końcowy wynik jest nam znany, ale nie wiemy jaka wartość zmiennej umożliwi jego osiągnięcie. Z tego typu sytuacjami możemy spotkać się np. tworząc plany lub prognozy sprzedażowe. Na szczęście z pomocą przychodzi Excel oferując bardzo proste narzędzie, czyli Szukaj wyniku.

Czytaj więcej

Fragmentator - Excel Po Godzinach

ENM #007: Fragmentatory, czyli graficzne filtrowanie danych

Korzystając z Excela w pracy, na studiach albo w domu z pewnością nieraz filtrowałeś dane zgromadzone w tabeli lub pivocie, a cały proces rozpoczynałeś od kliknięcia małej strzałki umieszczonej z prawej strony nagłówka kolumny. Następnie określałeś opcje filtrowania. Założę się, że w większości przypadków właśnie w ten sposób działałeś lub działasz. Ale czy wiesz, że istnieje inny sposób? Mowa oczywiście o fragmentatorach (ang. slicers).

Czytaj więcej

Widok chroniony - Excel Po Godzinach

Widok chroniony w Excelu, czyli co warto wiedzieć o blokowaniu skoroszytów

Z wirusami komputerowymi mamy do czynienia od kilku dekad, a sposobów zarażania naszych urządzeń jest naprawdę bardzo wiele. Jednym z nich jest manipulowanie plików w taki sposób, aby szkodliwy kod w nich zawarty został wykonany. Pliki te mogą zawierać wirusy, robaki i inne rodzaje złośliwego oprogramowania. Efektem ich działania może być uszkodzenie urządzenia, usunięcie danych zapisanych na dysku lub co gorsza przejęcie nad nimi zupełnej kontroli czego jedną z konsekwencji może być utrata środków finansowych zgromadzonych na kontach bankowych.

Czytaj więcej