excelpogodzinach-logo
Dodawanie poleceń do paska narzędzi Szybki dostęp - Excel Po Godzinach

ENM #003: Wstawianie hiperłączy

Wyobraź sobie, że przygotowujesz arkusz, w którym wstawiasz hiperłącza umożliwiające przejście do z góry zdefiniowanej komórki lub zakresu komórek, otwarcie innego pliku lub strony internetowej. A może chcesz umieścić w arkuszu link, którego kliknięcie umożliwi wysłanie wiadomości e-mail? To wszystko jest możliwe. Jeśli nie dysponujesz wystarczającą wiedzą jak to zrobić to koniecznie obejrzyj trzecią odsłonę serii Excel Na Miękko (ENM).

Czytaj więcej

Jak szybko i skutecznie konsolidować dane w Excelu? - Excel Po Godzinach

Jak szybko i skutecznie konsolidować dane w Excelu?

Pracujesz w bankowości, ubezpieczeniach, księgowości, jesteś przedstawicielem handlowym albo prowadzisz działalność gospodarczą? Bez względu na wykonywaną profesję jednym z podstawowych narzędzi z których korzystasz na co dzień jest arkusz kalkulacyjny. Gromadzisz w nim dane, analizujesz je, tworzysz tabele przestawne, scenariusze albo rozbudowane wykresy chcąc uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania. Czasami pierwszym etapem na drodze do rozwiązania zadania jest odpowiednie zsumowanie wszystkich dostępnych informacji poprzez konsolidację danych. Nie dość, że musisz to zrobić prawidłowo to dodatkową przeszkodą może być niewielka ilość czasu jaką możesz poświęcić na tę czynność. W tym artykule zaprezentuję Ci w jaki sposób właściwie skonsolidować arkusze zawierające dane a przy tym jak to zrobić szybko i bezbłędnie.

Czytaj więcej

Dodawanie poleceń do paska narzędzi Szybki dostęp - Excel Po Godzinach

ENM #002: Dodawanie poleceń do paska narzędzi Szybki dostęp

Pracując w Excelu korzystasz w wielu poleceń. Jedne uruchamiasz prawie od razu, drugie natomiast wymagają wielokrotnego klikania na karty, opcje i kolejne poziomy interfejsu zanim do nich dotrzesz. Na domiar złego nie wszystkie polecenia mają przypisane skróty klawiaturowe, a Ty chciałbyś je mieć pod ręką, gotowe do użycia. Co zrobić w takiej sytuacji?

Czytaj więcej