excelpogodzinach-logo
Dodawanie poleceń do paska narzędzi Szybki dostęp - Excel Po Godzinach

ENM #001: Zmiana domyślnego folderu roboczego

Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. To stare chińskie przysłowie chodziło mi po głowie od dawna nie dając mi spokoju. Zastanawiałem się co mógłbym jeszcze zrobić, abyście przekazywane przeze mnie treści mogli łatwiej przyswajać. A może by tak stworzyć filmy instruktażowe? OK, tylko kto będzie miał na tyle czasu, żeby poświęcić powiedzmy 15 lub 20 minut na jedno video?

Czytaj więcej

Jak szybko odkryć ukryte arkusze - Excel Po Godzinach

Jak szybko odkryć ukryte arkusze?

Prowadząc szkolenie z Excela zostałem kiedyś zapytany przez jednego z uczestników czy istnieje jakiś konkretny sposób na to, aby jednym poleceniem lub skrótem klawiaturowym odkryć wszystkie ukryte arkusze znajdujące się w danym skoroszycie. Udzieliłem wtedy wyczerpującej odpowiedzi, ale jak widać pytanie to często wraca w rozmowach lub e-mailach. Dlatego postanowiłem dzisiaj jeszcze raz rozprawić się z tym tematem i przedstawić możliwe rozwiązania problemu zwracając uwagę na ich zalety oraz wady.

Czytaj więcej

Excel na start, czyli sukces na wyciągnięcie ręki

Sukces to magiczne słowo. Kiedy odnosisz sukces uwaga wszystkich skierowana jest na Ciebie. Zebrani wokół Ciebie słuchacze czekają tylko aż przedstawisz im gotowy przepis na sukces a Ty wiesz, że droga do jego osiągnięcia łatwą nie była, za to smak zwycięstwa okazał się nad wyraz wyjątkowy. Każde nowe dokonanie uskrzydla Cię i dodaje energii do dalszego działania. Realizujesz swoje marzenia…

Czytaj więcej